Aktualności | Galeria zdjęć | Plan lekcji | Podręczniki 2023/24 | Rekrutacja 2024/25 | Matura 2024 | Booktrailer Film Festival | Chmura | ART|TЯA

Szkoła w obiektywie Absolwenta - fot. Sebastian Mikita

Rekrutacja na rok szkolny 2024/2025

Aktualności

Nasi reprezentanci wicemistrzami powiatu w piłce siatkowej

Na rozegranych w Krościenku Mistrzostwach Powiatu Nowy Targ w piłce siatkowej chłopców doskonale spisała się nasza drużyna, która po dramatycznym finale wywalczyła tytuł wicemistrzowski.

W rozgrywkach grupowych siatkarze zmierzyli się z ekipami LO Krościenko i I LO Nowy Targ.

Nasi zawodnicy nie zawiedli i po dwóch zwycięstwach z pierwszego miejsca awansowali do półfinałów. W tej rundzie przyszło się nam zmierzyć z ubiegłorocznym zwycięzcą - LO Jabłonka. Z tym przeciwnikiem już nie było tak łatwo, jednak po przegraniu pierwszego seta chłopcy pokazali, na co ich stać i po dwóch partiach mogli cieszyć się pierwszym od wielu lat finałem Mistrzostw Powiatu.

W meczu tym ponownie przyszło się nam zmierzyć z drużyną gospodarzy – LO Krościenko nad Dunajcem. Rozgrywka ta, to jeden z najbardziej dramatycznych finałów, jakie kiedykolwiek zagraliśmy. Szala zwycięstwa przechylała się na korzyść raz jednej, raz drugiej drużyny. Po dwóch setach był remis 1:1 i o wszystkim zadecydować miał tie- break.

Tutaj też- punkt za punkt, aż do wyniku 14:14 i wtedy gospodarze, którym, jak to zwykle bywa, „pomogły ściany”, zdobyli dwa kolejne punkty i tytuł Mistrza Powiatu.

Wszystkim zawodnikom naszej szkoły należą się wielkie słowa uznania za chęć i wolę zwycięstwa, za zaangażowanie oraz odporność psychiczną i fizyczną (turniej trwał 8 godzin).

Reprezentantami byli : Jacek Bałos, Szymon Ożański, Kamil Dzielski, Dawid Lampa, Tomasz Węgrzyn, Tomasz Bafia, Michał Gil, Dominik Bielak, Marcin Sproch.

Opiekunem i trenerem był pan Sławomir Kucharczyk.